Різціутримувачі

Різціутримувачі

Різціутримувач призначений, щоб різці, можна було, закріпити на супорті токарних верстатів, і в результаті переміщається вздовж і поперек щодо заготівлі. Від точності переважно залежить якість обробки деталі. Також цей пристрій має іншу назву, як різцева головка. Різцеутримувач служить ще одним вузлом токарного верстата, де він закріплений залізними болтами. Він значно полегшує обробку деталей. Важливу роль грає застосування різцетримача при точному розточенні отворів. Конструкції різцетримачів, в основному трохи відрізняються від інших, вони надійні, їм властива висока міцність, тому що від невеликого люфта точність оброблюваних деталей іноді може трохи погіршитися.

Крім токарних верстатів, різцетримачі застосовуються в стругальних і іноді в інших металорізальних верстатах, правда там у них зовсім інша конструкція.

Декілька видів конструкції було зроблено, щоб кожна, призначалася для різних умов.

– Двопозиційні – дають можливість закріпити на супорті два різці. Переваги – легка конструкція, що застосовуються на невеликих підприємствах та таких моделях верстатів як 1к62. Є універсальними різцевими головками.

– Чотирьохпозиційні – дають можливість одночасно закріпити 4 різці і при необхідності швидко змінити їх. Переваги – збільшення швидкості та продуктивності робіт.

– Касетні або швидкозмінні картриджі – дають можливість одночасно встановити відразу кілька різців. Застосовуються для багатьох верстатів, таких як 16В20 або 16К30 для різців із круглою або чотиригранною державкою. Переваги – точність операцій, короткий час зміни ріжучих інструментів, збільшення ефективності робіт.